Dev film arşivimiz için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz : https://t.me/+VQkD24IPC49jZDJk

7,380 Görüntülenme
The Maze Runner – Labirent: Ölümcül Kaçış
6.8 IMDB Puanı

The Maze Runner – Labirent: Ölümcül Kaçış

Yönetmen
Senaryo Noah Oppenheim, Grant Pierce Myers, T.S. Nowlin
Ödüller 4 ödül & 12 Adaylık.
Film, baş karakter Thomas'ın Glade adı verilen büyük, açık bir alana kaldırılmasıyla başlar. Glade, yüksek duvarlarla çevrili labirentten ayrılır. Glade, yaklaşık 50 genç erkeğin yaşadığı geçici bir toplum oluşturdukları ve birlikte hayatta kalmak için çalıştıkları bir yerdir. Gençler, üç yıldır Glade'de yaşıyorlar ve sınırlı kaynakları yönetmelerine yardımcı olmak için kurallar ve rutinler oluşturmuşlardır.
Thomas başlangıçta şaşkın ve oryantasyonunu kaybetmiş olsa da, kaçışın yolu olan "labirent koşucusu" olmak için yalnızca labirente her gün haritalandırmak ve çıkış yolu aramak için girecek takımın bir üyesi olması gerektiğini hızlıca öğrenir. Labirent koşucuları hızlı ve çevik olmalıdır, çünkü labirent sürekli değişiyor ve ölümcül yaratıklar olan Grievers ile dolu. Thomas topluma entegre olmaya başladıkça, lider Gally'e karşı şüpheli olmaya başlar. Gally, değişime direnç gösterir ve sonsuza kadar Glade'de kalmaları gerektiğini ısrar eder. Thomas ayrıca, ona ipuçları veren ve tehlikeli labirentte hayatta kalmaya yardımcı olan koşucu arkadaşı Minho ile yakın bir bağ kurar.
Hikaye ilerledikçe, Thomas ve arkadaşları WCKD (Dünya Felaket Öldürme Bölümü) adlı daha büyük bir deneyin bir parçası olduklarını keşfederler. Labirent, dünyayı yıkıp geçiren bir virüs için bir çare bulmak ve gençlerin yeteneklerini test etmek için tasarlanmış birçok deneylerden sadece biridir. Filmin klişesi, gençlerin labirentten kaçmayı başarmalarıdır, ancak hemen WCKD bilim adamlarıyla karşı karşıya gelirler. WCKD bilim adamları, virüse çare bulmak için beyinlerini inceleyerek deney yaptıklarını ortaya çıkarırlar. Thomas ve arkadaşları, hayatta kalmak ve kendilerini ve insanlığı kurtarmak için WCKD ve lideri Ava Paige'e karşı savaşmak zorundadırlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum