Dev film arşivimiz için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz : https://t.me/+VQkD24IPC49jZDJk

991 Görüntülenme
Man in the Saddle – At Sırtında Yaşayan Adam
6.2 IMDB Puanı

Man in the Saddle – At Sırtında Yaşayan Adam

(Eyerdeki Adam)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kenneth Gamet, Ernest Haycox
Film, Harry Brown tarafından yazılan aynı adlı romanın uyarlamasıdır. Film, çiftlik sahibi Owen Merritt'in (Randolph Scott) hayatını konu eder. Merritt, işinde oldukça başarılı olan bir adamdır, ancak çiftliğinde çalışanları arasında düşmanları vardır. Bu düşmanları arasında, Merritt'in komşusu Will Isham (Alexander Knox) da vardır. Isham, Merritt'in topraklarını ele geçirmek isteyen zengin bir adamdır. Merritt, Isham'ın planlarının farkında değildir ve onunla iyi geçinmeye çalışır.
Ancak, Merritt'in güzel ve genç bir kadın olan Laurie (Joan Leslie) ile romantik bir ilişkisi vardır. Laurie, Isham'ın kuzeni olan Dave (John Russell) ile nişanlıdır ve Merritt ile olan ilişkisi çiftlikteki işlerin daha da kötüleşmesine neden olur. Merritt, Isham'ın adamları tarafından saldırıya uğrayınca, kendi kendini savunmak zorunda kalır ve sonunda Isham ile olan mücadeleye girişir. Merritt, intikam için savaşırken, Laurie de hayatını kurtarmak için Dave'den kaçmaya karar verir.
Film, birçok Western filminde olduğu gibi, kahramanın adaleti sağlamak için çetin bir mücadele vermesini konu edinir. Randolph Scott'un başarılı oyunculuğu ve çiftliğinde yaşayan insanlarla olan ilişkisi, filmi daha da güçlendirir. "Man in the Saddle", Western sevenler için heyecan verici bir seçenektir.