Dev film arşivimiz için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz : https://t.me/+VQkD24IPC49jZDJk

7,143 Görüntülenme
Gravity – Yerçekimi
7.7 IMDB Puanı

Gravity – Yerçekimi

Kategori
Yönetmen
Senaryo Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Ödüller 7 Oscar Kazandı. 240 ödül & 187 adaylık. total
Film, uzayda görev yapan iki astronot olan Dr. Ryan Stone ve Matt Kowalski üzerine odaklanır. İlk sahnelerde, Stone ve Kowalski uzay mekiği Explorer'ın dışında bir tamir işlemi gerçekleştirirken, beklenmedik bir şekilde Rusya'nın eski bir uydusu patlar ve çarpma sonucu enkaz yıkım dalgası başlatır. Bu dalgada, Stone ve Kowalski mekiğe geri dönmek için hızla hareket ederken, her ikisi de uzayın karanlık ve sessiz boşluğuna savrulur.

Kowalski, Stone'a yardım etmek için elinden geleni yapar, ancak yakında o da uzayın derinliklerine kayar. Stone, yalnız başına hayatta kalmak için savaşırken, uzay giysisindeki oksijenin azalması, güneş radyasyonu, yüksek hızlı enkazlar ve düşük sıcaklıklar gibi birçok tehlikeyle karşı karşıya kalır.

Stone, Kowalski'nin sesli mesajlarını dinleyerek, hayatta kalmak ve Dünya'ya geri dönmek için planlar yapmaya çalışır. Film boyunca, Stone'un mücadelesi, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan derinleşir ve izleyicileri gerilimle dolu bir yolculuğa çıkarır.

Gravity, büyük ölçüde görsel efektlerle, gerçekçi bir uzay deneyimi sunar ve Sandra Bullock'un harika performansıyla izleyicileri büyüler. Film, eleştirmenlerden övgü aldı ve yedi Oscar ödülü kazandı, bunlar arasında En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetimi ve En İyi Görsel Efektler de yer alıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın