Dev film arşivimiz için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz : https://t.me/+VQkD24IPC49jZDJk

3,325 Görüntülenme
Frozen – Karlar Ülkesi
7.4 IMDB Puanı

Frozen – Karlar Ülkesi

Kategori
Senaryo Jennifer Lee, Hans Christian Andersen, Chris Buck
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 82 ödül & 60 adaylık. total
Film, Krallık Arendelle'de yaşayan iki kız kardeşin hikayesini anlatır. Büyük kız kardeş Elsa, doğuştan gelen sihirli güçleri olan bir kraliçedir. Küçük kız kardeş Anna ise Elsa'nın güçlerinin farkında değildir ve kardeşinin kendisinden uzaklaşmasına üzülür.

Bir gün Elsa, Anna'nın kalbini dondurarak ona zarar verir. Bu olaydan sonra, Elsa izole edilir ve Arendelle'i sonsuz bir kışa mahkum eder. Anna, kardeşini bulup krallığı kurtarmak için yola çıkar. Anna, yolda bir dağ adamı olan Kristoff, onun rehberliğindeki kız kardeşi Sven ve Elsa'nın yarattığı kar adamı Olaf ile birlikte yolculuk yapar.

Anna ve ekibi, birçok engelle karşılaşır ve sonunda Elsa'yı bulurlar. Ancak, Elsa'nın kontrol edemediği güçleri, Arendelle'i daha da kötü bir duruma sokar. Sonunda, Anna, Elsa'nın kalbini ısınacak bir şey bulması gerektiğini fark eder ve Elsa'nın aşkı ile kalbinin ısındığını keşfeder. Krallık kurtulur ve Elsa, Anna ve Kristoff arasındaki romantik bir bağlantı kurulur. Film, kız kardeşlerin bağını, aşkı ve ailenin önemini vurgular.