Dev film arşivimiz için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz : https://t.me/+VQkD24IPC49jZDJk

6,468 Görüntülenme
Coffee and Cigarettes – Kahve Ve Sigara
7.0 IMDB Puanı

Coffee and Cigarettes – Kahve Ve Sigara

Kategori
Yönetmen
Senaryo Jim Jarmusch
Ödüller 2 ödül & 10 Adaylık.
Film, farklı karakterlerin kahve içerek, sigara içerek ve sohbet ederek yer aldığı 11 kısa siyah-beyaz öyküden oluşur. İlk bölümde müzisyenler Iggy Pop ve Tom Waits, başarının dezavantajlarından ve sigarayı bırakmanın sevinçlerinden bahsederler. İkinci bölümde, Cate Blanchett ve Giovanni Ribisi, başarılı bir aktris ve onun daha az başarılı kuzenini canlandırırlar.

Üçüncü bölümde, Steve Buscemi ve Joie Lee, kahvenin tıbbi özellikleri ve çeşitli bağımlılıkları hakkında konuşurlar. Dördüncü bölümde, komedyen Steven Wright ve müzisyen Roberto Benigni hayatın anlamını ve kafeinin önemini tartışırlar. Beşinci bölümde, oyuncular Cinqué Lee ve Joie Lee (Jim Jarmusch'un kardeşi ve kız kardeşi) bir lokantada buluşurlar ve aile geçmişleri hakkında konuşurlar. Altıncı bölümde, Bill Murray ve Wu-Tang Clan rapçisi RZA bir kafede buluşurlar ve kahve içmenin faydalarını tartışırlar.

Yedinci bölümde, müzisyenler Jack ve Meg White (White Stripes'tan) Tesla ve diğer icatlar hakkında konuşurlar. Sekizinci bölümde, oyuncu ve şarkıcı Taylor Mead ile Bill Rice, iyi bir fincan kahve yapmanın inceliklerini tartışırlar. Dokuzuncu bölümde, iki yaşlı adam, Alfred Molina ve Steve Coogan, çeşitli ünlülerin artıları ve eksileri hakkında konuşurlar. Onuncu bölümde, oyuncular Iggy Pop ve Tom Waits (yeniden) eski arkadaşları canlandırırlar ve bir kafede geçmişi yad ederler. Filmin final bölümünde, müzisyenler Taylor Hawkins ve Dave Grohl (Foo Fighters'tan) Elvis Presley'in değerlerini ve kafeinin sevinçlerini tartışırlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum